Tarptautinis bendradarbiavimas

tarptautinis_b Lietuvos paraplegikų asociacija vienintelė Lietuvos organizacija, kuri yra ESCIF (Europos žmonių su nugaros smegenų pažeidimais federacija) narė. Ši federacija buvo įkurta 2005 m. Šveicarijos paraplegikų asociacijos iniciatyva ir vienija neįgaliuosius su nugaros smegenų pažeidimais iš 24 Europos šalių. Nuo 2005 metų, kai buvo įkurta ESCIF, Lietuvos paraplegikų asociacija aktyviai dalyvauja šios federacijos veikloje, vykdomuose projektuose ir atstovauja Lietuvos neįgaliuosius, kurie dėl nugaros smegenų pažeidimų juda vežimėliu. Plačiau apie ESCIF galima sužinoti www.escif.org
2011 m. dalyvaujant kasmetinėje konferencijoje buvo skaitytas pranešimas apie Lietuvos reabilitacijos sistemos ypatumus, skirtus sunkiausios negalios asmenims.
Šiuo metu ESCIF vykdo projektą, kuris apima šias veiklas:

1) Regioninis ir nacionalinis žmonių po nugaros smegenų pažeidimo registras visoje Europoje;

2) Centralizuotas gydymas, reabilitacija ir visaverčio gyvenimo įgūdžių atkūrimas žmonėms po nugaros smegenų pažeidimo;

3) Pagalbos – patarimo ir serviso tarnyba;

4) Šeimos, turinčios neįgaliuosius po nugaros smegenų pažeidimo, palaikymas ir mokymas. Pirmos ir antros veiklos darbo grupių darbe dalyvauja ir mūsų asociacijos atstovai, kurie atstovauja visos Lietuvos neįgaliesiems.

Kasmet organizuojamose konferencijose (federacijos narių posėdžiuose) nagrinėjamos aktualios neįgaliųjų ir jų organizacijų problemos, aptariami pasiekti rezultatai, numatoma tolimesnė veiklos strategija. Neįgaliųjų atstovavimas tikslinėse tarptautinėse organizacijose ir dalyvavimas jų organizuojamuose renginiuose, sudarys prielaidas spręsti iššūkius mūsų šalyje kuriant bendruomenę, kur neįgalieji jaustųsi saugiai ir būtų gerbiami.