Apie LTRC

Lietuvos paraplegikų asociacija 1996 metais, prie Baltijos jūros Monciškėse, įkūrė ,,Landšafto terapijos ir rekreacijos centrą” (LTRC).
Šiuo metu centre yra pastatytas ir eksploatuojamas pagrindinis pastatas, kuriame yra bendravimui, mokymams, įvairioms pratyboms ir panašioms reikmėms skirtos patalpos.
Gyvenimui yra pastatyti ir eksploatuojami aštuoni nameliai, pilnai pritaikyti ypač sunkią negalią turintiems žmonėms, bei septyni lengvos konstrukcijos nameliai.
Taip pat įrengti, judėti neįgaliojo vežimėliais, trinkelėmis kloti takai ir privažiavimas prie jūros.
           
Idealus visuomenės modelis, kur kiekvienas žmogus, nežiūrint jo fizinio įgalumo ir galimybių, gali laisvai judėti ir naudotis rekreacinėmis paslaugomis. Tačiau realybė tokia, jog neįgaliajam, judančiam vežimėlio pagalba, rekreacinė aplinka nėra pritaikoma dėl investicijų į infrastruktūrą taupymo, ir dėl situacijos dvilypumo: judėti vežimėliu yra reikalingas kietas pagrindas (takai), o pati rekreacinė aplinka reikalauja kuo mažesnės intervencijos. Dėl šių veiksnių sunku tikėtis, jog visa rekreacinė aplinka, laikantis principo ,,projektuojama visiems”, taps prieinama ir judantiems vežimėliais.