NEMOKAMA PRIEIGA PRIE VISŲ STANDARTŲ

Nauja galimybė nemokamai skaityti visus standartus ne tik Lietuvos standartizacijos departamento skaitykloje

Lietuvos standartizacijos departamentas, ieškodamas galimybės plėtoti prieigą prie elektroninių standartų, su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pasirašė sutartį dėl galimybės šios bibliotekos vartotojams nemokamai skaityti visus, t.y. daugiau kaip 60 tūkst., Lietuvoje turimus standartus. Jau dabar visi elektroniniai standartai yra pasiekiami iš Nacionalinės bibliotekos kompiuterių, esančių skaityklose. Lietuvos standartų katalogo standartais ir kitais leidiniais per elektroninę standartų parduotuvę nemokamai galės naudotis visi registruoti bibliotekos skaitytojai.

Iki šiol nemokamai skaityti standartus buvo galima tik Lietuvos standartizacijos departamento skaitykloje, todėl ši ilgai laukta paslauga neabejotinai pradžiugins vartotojus bei vyresnio amžiaus žmones. „Kartu tai labai svarbus žingsnis, suteikiant nemokamą prieigą prie standartų asmenims, turintiems judėjimo negalią, kadangi patekimas į Departamento skaityklą, esančią 5-ame aukšte, jiems būdavo daugiau nei iššūkis. Šiuolaikiška ir specialiųjų poreikių turintiems skaitytojams pritaikyta Nacionalinė biblioteka taps atviru langu į standartų pasaulį plačiajai visuomenei, o ypač neįgaliesiems“, – pasidžiaugė Lietuvos standartizacijos departamento direktorius Rimantas Sanajevas.

Tikimasi, kad ši nauja iniciatyva, sudarys puikią galimybę visiems susipažinti su standartuose pateikiama informacija apie geriausią tarptautinę praktiką, patirtį bei inovacijas, užtikrinančias vartotojams kokybę ir saugą, bei ją pritaikyti. Taip pat tikimasi, kad ši nauja paslauga prisidės prie asmenų, turinčių judėjimo negalią, verslumo skatinimo. Nemokama galimybė susipažinti su visais standartais COVID-19 pandemijos sąlygomis yra ypatingai svarbi.

Parengta pagal Lietuvos standartizacijos departamento informaciją